понеділок, 6 травня 2019 р.

Порядок проведення та реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності

Звертаю увагу, що згідно з Положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 18.04.2006 №304 (у редакції наказу МОНУ 22.11.2017 №1514): 
вступний інструктаж проводиться перед початком навчального року. Запис про вступний інструктаж робиться на окремій сторінці у журналі обліку навчальних занять.
первинний інструктаж зі здобувачами освіти проводиться:
1) на початку навчального року перед початком занять у кабінеті, спортзалі вчителями;
2) перед початком канікул класоводами, класними керівниками;
3) перед початком заходів за межами закладу освіти вчителями, класними керівниками, керівниками гуртківІнструктаж проводиться з учнями та з батьками, якщо і вони беруть участь у позанавчальних заходах; запис в журналах встановленого зразка;
4)перед виконанням кожного завдання, пов’язаного з використанням різних матеріалів, інструментів, приладів на початку уроку, заняття, лабораторної, практичної роботи тощо (реєструється в журналі обліку навчальних занять на сторінці предмета в розділі про запис теми уроку);
позаплановий інструктаж з БЖД проводиться у разі порушення учнями вимог нормативно-правових актів з охорони праці під час освітнього процесу, що могло призвести чи призвело до травм, надзвичайних ситуацій тощо, зміни умов виконання навчальних завдань (лабораторних робіт, виробничої практики, професійної підготовки тощо), а також у разі нещасних випадків, що сталися під час освітнього процесу та за межами закладу освіти;
цільовий інструктаж з БЖД проводиться зі здобувачами освіти в разі організації позанавчальних заходів (олімпіади, турніри з предметів, екскурсії, туристичні походи, спортивні змагання тощо), під час проведення громадських, позанавчальних робіт (прибирання територій, приміщень, науково-дослідна робота на навчально-дослідній ділянці тощо).

понеділок, 22 квітня 2019 р.

Тиждень охорони праці

       Відповідно до плану та з нагоди відзначення Всесвітнього Дня охорони праці з 15 по 19 квітня у закладах освіти Підвисоцького НВО  проведено  тиждень охорони праці. Протягом 5 днів вивчався стан охорони праці, профілактики травматизму і  професійних захворювань; дотримання вимог пожежної та електробезпеки. Перевірено ведення журналів інструктажів з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, цивільного захисту і техногенної безпеки, з електробезпеки. У п'ятницю, 19 квітня, у всіх закладах відбулися тренувальні евакуації на випадок надзвичайної ситуації.
         У Тернівській ЗШ І-ІІ ступенів переоформлено куточок охорони праці, в Підвисоцькій ЗШ І-ІІІ ступенів ім.Т.Г.Шевченка - оновлено стенд "Цивільний захист".
          В кінці тижня робочі комісії склали акти та загальний акт про результати проведення тематичного тижня, видано наказ "Про підсумки проведення тижня охорони праці".

четвер, 18 квітня 2019 р.

ПОРАДИ ЩОДО ОФОРМЛЕННЯ ЖУРНАЛІВ З ОП,БЖД


    Згідно з вимогами правил діловодства журнали повинні бути підписані так, як на печатці закладу. Писати вгорі «назву школи +Підвисоцького навчально-виховного обєднання».
Назва структурного підрозділу – кабінет, предмет або клас
Під ним:
вчитель, класовод, класний керівник : ПІБ

Прошити лише сторінки (без палітурки).
Нитки вивести на палітурку.
Етикеткою заклеїти вузлик, а кінчики нитки залишити вільними.
Пронумерувати сторінки, починаючи з 2-ї. Зверніть увагу, як надруковано журнал. Якщо Ваші записи будуть розміщені на одній сторінці, то  це сторінки, а якщо на всьому розвороті журналу - аркуші.
Відповідно до цього вказати на етикетці кількість або аркушів, або сторінок.
Печатка повинна ставитись так: ¼ на етикетці, ¾ на палітурці.
Строк зберігання журналів після закінчення не менше 5 років (у архіві школи).

вівторок, 16 квітня 2019 р.

Адміністративна відповідальність неповнолітніх

      Під час перебування у школі  учні не лише навчаються, але й спілкуються. Маючи вроджену потребу у самовираженні та самоствердженні, деякі діти допускають порушення загальноприйнятих правил. 
    Окремі вчинки, згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення, відносяться до правопорушень щодо громадського порядку та караються в адміністативному порядку, а саме: виноситься попередження, накладається штраф, призначаюься громадські роботи, або адміністративний арешт до 15 діб. 
    Слід зауважити, що адміністративній відповідальності підлягають особи, які на момент вчинення адміністративного правопорушення досягли 16-річного віку. Якщо правопорушення вчинено неповнолітнім віком від 14 до 16 років, адміністративну відповідальність нестимуть батьки або особи, що їх замінюють. Які ж це вчинки?

пʼятниця, 25 січня 2019 р.

Навчання з електробезпеки

      З 28 по 30 січня на підставі наказу директора НВО проведено навчання працівників закладів освіти  Підвисоцького НВО з електробезпеки.
      З усіма працівниками навчання проведено у вигляді інструктажу за інструкцією № 03-2 з охорони праці працівників І групи допуску з електробезпеки з реєстрацією в журналі встановленого зразка (навчання проводиться з періодичністю 1 раз на рік).
      З працівниками підвищеної небезпеки (вчителі інформатики, фізики, хімії, робітники з комплексного обслуговування будіветь і споруд, працівники харчоблоків тощо) навчання проводилось за 72 годинною програмою протягом 3-х днів на базі опорної школи. Після перевірки знань ця категорія працівників отримала посвідчення про присвоєння ІІ групи допуску з електробезпеки (навчання і перевірка знань проводиться щорічно).
З матеріалами щодо навчання з електробезпеки можна познайомитись на сторінці "Навчання".

Рекомендована публікація

Обережно! Скресає лід на річці!

Шановні учні та батьки! У зв'язку з потеплінням на річках нашої місцевості починає підтавати лід. Тому, якщо в морозні дні ви переходили...